Nasze obozy letnie to czas przygody i zabawy związanej z aktywnością fizyczną i kontaktem z naturą. To oderwanie się od codziennych zajęć, zawieranie przyjaźni oraz bezpieczne zdobywanie nowych umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów.
Wizytówką oferty są obozy dla dzieci i młodzieży w willi Sport Szok w Rytrze. Obiekt ten, który należy do nas, ciągle udoskonalamy dla potrzeb wypoczynku naszych najmłodszych Klientów. Program obozów letnich jest na tyle urozmaicony i atrakcyjny, że udział w takiej sportowej kolonii ma duży wpływ na zainteresowanie sportem i wyrabianie zamiłowania do ruchu. Wyróżnia je proporcja instruktorów do liczby uczestników. Na 1 instruktora przypada 7 uczestników.
W obiekcie, posiadającym kwalifikację do prowadzenia wypoczynku dzieci i młodzieży, znajduje się: 40 miejsc noclegowych, 10 pokoi.
Korzystamy z ujęcia najwyższej czystości źródlanej wody, stołówka (domowe wyżywienie), hall z TV i video, 30 arów ogrodzonego terenu rekreacyjnego, kort tenisowy o sztucznej nawierzchni, wyposażony również w kosze do koszykówki, ścianka wspinaczkowa do trawersowania, trampolina, stół pingpongowy i "piłkarzyki", mały amfiteatr z paleniskiem i miejscem do grillowania. wi-fi, monitoring obiektu.
Rytro jest wsią położoną w Polsce w województwie małopolskim. Należy ona do powiatu nowosądeckiego w gminie Rytro. Wieś znajduje się w Beskidzie Sądeckim nad Porajem u ujścia do Wielkiej Roztoki. Najbliżej Rytra znajduje się droga krajowa nr 87 oraz linia kolejowa relacji Tarnów-Leluchów. Wieś jest siedzibą gminy Rytro, a jej powierzchnia rozrzucona jest na zboczach wzgórz Połom i Mikołajska.
Rytro i jego historia
Historia wsi sięga 1312 roku. Swoje powstanie i nazwę zawdzięcza zamkowi w Rytrze usytuowanemu na Górze Zamkowej nad Popradem. Według źródeł około 1244 roku na terenie aktualnej wsi Rytro osiedlili się niemieccy rycerze. Niektórzy twierdzą, że jest to związane z nazwą miejscowości, która wywodzi się od niemieckiego słowa "ritter" znaczącego rycerz.
Aktualnie wieś stanowi ciekawe miejsce dla miłośników narciarstwa. Od 2005 roku oddano bowiem do użytku sztucznie oświetlony i naśnieżany ośrodek narciarsko-rekreacyjny. Od 2006 roku miłośnicy maratonów mogą wziąć udział w międzynarodowej imprezie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.
Wieś Rytro - Beskid Sądecki jakiego nie znacie
Największą atrakcją wsi są ruiny zamku. Położony na wysokim wzgórzu na wysokości 463 m n.p.m. został zbudowany najprawdopodobniej na przełomie XIII i XIV wieku. Źródła nie podają, kto zbudował zamek, natomiast pierwsza wzmianka na jego temat dotyczy dokumentu wydanego przez Władysława Łokietka z 17 kwietnia 1312 r., który umożliwił zakonowi klarysek pobieranie opłat pod zamkiem. Jest to jedna z pierwszych informacji o jego istnieniu. Pewne jest natomiast, że już od XIII wieku należał on do domeny królewskiej, będąc pod jurysdykcją tenutariuszy. Źródła donoszą, że w 1657 roku zamek uległ zniszczeniu w czasie najazdu Jerzego Rakoczego.
Wieś Rytro słynie również ze schronu z 1939 roku. Położony na zachód od centrum wsi został zbudowany w sierpniu 1939 roku przez saperów z Drugiej Brygady Górskiej Armii Karpaty.
Transport autokarem na trasie Kraków – Rytro – Kraków oraz transport rowerów.
Wyjazd z parkingu AWF w dniu rozpoczęcia o godz. 16.30, powrót na parking AWF w dniu zakończenia o godz. 17.00.
New customer? Start Here.